کوپلینگ مغناطیسی

کوپلینگ مغناطیسی

کوپلینگ مغناطیسی (مگنت کوپلینگ):

کوپلینگ مغناطیسی (مگنت کوپلینگ یا مگنت درایو) ، کوپلینگی است که گشتاور را به وسیله یک میدان مغناطیسی ثابت با آهن ربای دائم و بدون اتصال مکانیکی به شفت منتقل میکند.

نحوه چیدمان و اندازه مگنت ها  ،جنس و تیپ مگنت ها ، تلرانس ها، طریقه بلبرینگ گذاری و جنس آنان، طریقه خنک کاری مگنت ها، جنس و ضخامت شرود ، … در میزان گشتاور انتقالی و عمر کوپلینگ تاثیر بسزایی دارد.

کوپلینگ مغناطیسی

ـاین محصول معمولاً در موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرند:

1-راکتور همزن دار تحت فشار بالا (در فشارهای بالا فقط با کوپلینگ مغناطیسی امکان آب بندی وجود دارد)

2- راکتورهایی که حاوی مواد یا گازهای سمی هستند و ریسک نشت مواد به بیرون از ظرف ، باید به صفر برسد.

3-پمپ­های سانتریفیوژ که حاوی سیال خورنده هستند و آب بند های رایج کاربرد موثری نداشته و عمر کمی دارند.

4- در کابل جمع کن های مغناطیسی (در جرثقیل ها و ماشین های استاکر و ریکلایمر انبار مواد خام و بنادر)

 

در حال حاضر شرکت اشکان تجهیز اسپادانا توانسته با دانش فنی خود در دو حوزه راکتور همزن دار تحت فشار و کابل جمع کن های مغناطیسی از کوپلینگ‌های مغناطیسی استفاده نماید.

 

کوپلینگ‌های مغناطیسی مورد استفاده در راکتور همزن دار تحت فشار در این شرکت دانش بنیان به نحوی  طراحی و ساخته می شوند که :

  • برای فشار و دمای بالا (400 بار و 600 درجه سانتیگراد) و سرعت 3000 دور در دقیقه مناسب باشد. طراحی و ساخت کوپلینگ مغناطیسی در این شرکت کاملاً سفارشی و متناسب با نیاز کارفرما می‌باشد.
  • امکان طراحی و ساخت با گشتاور مورد نیاز همزن در راکتورهای آزمایشگاهی و صنعتی
  • مواد داخل راکتور با مگنت های بخش INNER کوپلینگ مغناطیسی تماس نداشته باشد.
  • متناسب با گشتاور مورد نیاز، با انجام محاسبات مربوطه از تعداد بهینه مگنت با جنس و تیپ مناسب استفاده میشود بگونه ای که هم اندازه کوپلینگ بیش از حد بزرگ نشود و هم هزینه ساخت و نگهداری آن زیاد نشود.
  • در برخی از موارد که بخارات درون راکتور باعث رسوب روی بخش داخلی کوپلینگ میشود (مانند زمانیکه از بوتادین در راکتور استفاده میشود) نیاز است بعد از هر بچ ، بخش داخلی کوپلینگ مغاطیسی با حلال مناسب شستشو شود. شرکت اشکان تجهیز اسپادانا توانایی طراحی و ساخت کوپلینگ مغناطیسی قابل شستشو را نیز در کارنامه خود دارد.شکل زیر یک نمونه از کوپلینگ مغناطیسی قابل شستشو را نشان می دهد.

طراحی بخش مگنت در کوپلینگ مغناطیسی بر اساس دانش فنی خود شرکت انجام میشود ولی بخشهایی از آن که تحت فشار و دما قرار دارند همانند مخازن تحت فشار بر اساس استاندارد ASME SEC VIII  و با کمک نرم افزار معتبر PV- ELITE  انجام میشود و ضخامت شرود ،ضخامت فلنج نصب و….. بر اساس خروجی نرم افزار تعیین می گردد.

ویژگی کوپلینگ های مغناطیسی شرکت اشکان تجهیز اسپادانا راندمان بالا، عمر بالا و در عین حال دارای ظرافت و دقت می باشد.

 

شرکت اشکان تجهیز اسپادانابه عنوان یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری اصفهان دارای محصولاتی همچون: راکتور ، راکتور همزن دار، راکتور همزن دار تحت فشار، کوپلینگ مغناطیسی، مگنت کوپلینگ، مگنت درایو، اتوکلاو، فرمانتور، کابل جمع کن، کابل جمع کن مغناطیسی، کابل جمع کن مگنتی، میکسر دابل پلانتری، دابل پلانتری، همزن دو پروانه ای است.

Summary
product image
Aggregate Rating
no rating based on 0 votes
Brand Name
اشکان تجهیز
Product Name
کوپلینگ مغناطیسی | مگنت کوپلینگ

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *